Překyselení organismu

 

Překyselení organismu je v dnešní době stále velmi podceňováno. Podle posledních výzkumů je právě tento problém důvodem většiny nemocí. Někteří specialisté dokonce tvrdí, že není téměř možno onemocnět, dokážeme-li udržet správnou zásadito-kyselou rovnováhu v organismu.

Již Hippokrates (460 př. n. l. - cca 377 př. n. l.), nejslavnější lékař antického starověku, tvrdil, že ze všech složenin obsažených v našem těle se kyseliny projevují jako ty nejškodlivější.

Jeho slova potvrzují po tisících letech i dnešní odborníci. Překyselení organismu je i dnes považováno za jeden z nejnebezpečnějších degenerativních zdravotních problémů.

"Překyselení organismu zvyšuje riziko zánětlivých onemocnění způsobujících zpomalené hojení ran či zeslabenou schopnost regenerace. Následky se navíc projevují v podobě depresí, psychických poruch, obezity, cukrovky, dále roztržitostí, opotřebováním žláz, plísňovými onemocněními či ekzémy," vysvětluje MUDr. Otto Horák z pardubického centra Wellness Trend.

Může za to špatná životospráva nebo hormony

Nejčastěji je podle něj na vině nesprávné stravování. Chybná životospráva totiž způsobuje, že se podíl zásaditosti v těle neustále snižuje.

Překyselení organismu je potom důvodem většiny nemocí. Problémová je především nadměrná konzumace masa, mléka, kávy, cukru, sladkostí či průmyslově zpracovaných výrobků.

"Mezi další spouštěče patří hormonální poruchy, nahromaděná zloba a stres nebo onemocnění ledvin, které nezvládají vylučovat škodliviny z organismu," dodává MUDr. Horák.

A jak tedy tuto rovnováhu v našem těle dodržet?

"Hlavním lékem na překyselení organismu je strava nezatížená potravinovou chemií. Je důležité jíst syrovou zeleninu a ovoce, kvalitní celozrnné obilniny, zakysané mléčné výrobky, luštěniny a hlavně se vyhýbat tučným masům a výrobkům," uzavírá renomovaný odborník a zakladatel programu Revoluční hubnutí.

Zdroj: novinky.cz

Proč zelené potraviny:

  • zásobují organismus nutričními látkami, bez kterých nemůže správně fungovat
  • jsou schopny optimalizovat tělesné funkce
  • mají silné očistné účinky
  • kompenzují civilizační stravovací návyky
  • omlazují organismus
  • prevence je účinnější a levnější než léčba
  • 1 čajová lžička ječmene odpovídá obsahem vitamínů a minerálů 2kg komerčně pěstované zeleniny